Udostępnij na:

Tak. Coraz częściej do istniejącego systemu grzewczego z kotłem na pellet lub ekogoroszek dodaje się pompę ciepła.

Pompa ciepła hybrydowa z kotłem na pellet to system ogrzewania, który łączy w sobie zalety pompy ciepła oraz kotła na pellet. Pompa ciepła wykorzystuje energię z zewnątrz budynku, np. z gruntu lub powietrza, do ogrzewania pomieszczeń. Kocioł na pellet lub ekogroszek dostarcza dodatkową moc grzewczą, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska. Dzięki temu system jest bardziej efektywny i oszczędny w porównaniu do tradycyjnych kotłów na paliwo stałe.

Standardowo dom ogrzewany jest pompą ciepła, w przypadku gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej minus 7 stopni Celsjusza, system automatycznie przełącza się na kocioł na paliwo stałe. W ten sposób w chwili gdy pompa ciepła powinna zastosować grzałkę i stać się zdecydowanie nieekonomiczna, rolę urządzenia ogrzewającego dom przejmuje kocioł na paliwo stałe.

pompa ciepła Tarnowskie Góry
pompa ciepła Tarnowskie Góry

System ogrzewania z pompą ciepła i kotłem na pellet lub ekogroszek pozwala na korzystanie z dwóch różnych źródeł energii do ogrzewania budynku. Pompa ciepła wykorzystuje energię z zewnątrz, np. z gruntu lub powietrza, do ogrzewania pomieszczeń, natomiast kocioł na pellet lub ekogroszek dostarcza dodatkową moc grzewczą, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo niska lub pompa ciepła nie jest w stanie zapewnić wymaganej mocy grzewczej. Korzystanie z dwóch źródeł energii pozwala na lepszą efektywność energetyczną, a także elastyczność w doborze źródła energii w zależności od aktualnych warunków pogodowych.

W naszej okolicy montażem pomp ciepła zajmuje się firma GreenKW. Szybki Kontakt:

Zapraszamy do kontaktu:

Michał 602 232 848

Marcin 696 504 304

e-mail: biuro@greenkw.pl

42 – ­600 Tarnowskie Góry
ul. Powstańców Śląskich, nr 16, lok. 4