Ogłoszenia Parafialne

Udostępnij na:

XXIX Niedziela zwykła – 18 X 2020r

7:30 – Za ++ Józefa i Urszulę Kranc, rodzeństwo, dziadków z obu stron i pokrewieństwo.

9:00 – Za ++ męża Ernesta Skandy, rodziców Helenę i Jana Winnickich, Wiktorię i Franciszka Skandy, szwagrów Gotharda i Karola, Marię Procel, ciocię Annę Hasa, Marylę i Joachima Kain i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny Kraśnianka. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

15:00 – Nabożeństwo Różańcowe.

Poniedziałek 19 X 2020r

7:00 – Za ++ Katarzynę Wałach w 1 rocznicę śmierci jej męża Feliksa, + z rodzin Wałach i Dziambor.

17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.

  1. Za + Różę Postrzech w 30 dniu po śmierci.
  2. Za + Tadeusza Wichary w 30 dniu po śmierci.

Wtorek 20 X 2020r – św. Jana Kantego.

16:00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Gerarda Meka z okazji 85 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ Marię Musioł w rocznicę śmierci i pokrewieństwo.

Środa 21 X 2020r

17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Wiesławy i Waltera Osadzin z okazji 40 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Czwartek 22 X 2020r – św. Jana Pawła II.

17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ Maksa Janoszka, Alfonsa Boron, Jerzego Broja, 2 szwagrów, szwagierkę, + z rodzin Boron, Broja, Janoszka, Stark i + kapłanów.

Piątek 23 X 2020r

17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji urodzin.

Sobota 24 X 2020r

17:30 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ Henryka Baranowskiego, jego rodziców, rodzeństwo, Huberta Woźniczka, dziadków z obu stron i pokrewieństwo.

XXX Niedziela zwykła – 25 X 2020r

7:30 – Za ++ Tomasza i Różę Skandy, Ryszarda Szendzielorz, brata Bernarda, pokrewieństwo z obu stron.

9:00 – Za ++ rodziców, teściów, dziadków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

10:30 – D o Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Hildegardy i Józefa Dziambor z okazji 60 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

15:00 – Nabożeństwo Różańcowe.

Ogłoszenia Duszpasterskie:

XXIX Niedziela zwykła – 18 X 2020r

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii spotykamy się z Chrystusem, który po raz kolejny odkrywa przed każdym z nas nieogarnioną tajemnicę Bożej miłości. W dzisiejszej Ewangelii, odpowiadając na pozorną trudność przedstawioną przez faryzeuszów, chce nam pokazać, że świat, w którym żyjemy, nie jest przeszkodą w urzeczywistnianiu miłości, ale raczej jest drogą, sposobem realizacji tego największego przykazania. Wypowiedziane przez Chrystusa pouczenie: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga” jest ciągle aktualne i zobowiązuje do świadczenia miłości wszystkim: Bogu i ludziom. Prośmy w czasie obecnej Eucharystii, abyśmy zawsze potrafili prawdziwie miłować Boga i każdego człowieka.

Dzisiaj zapraszam o godz.: 15:00 na Nabożeństwo Różańcowe.

Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz.: 17:00, w sobotę o godz.: 17:30.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w każdą niedzielę o godz.: 10:30.

W tygodniu po Mszach św. wieczornych (z wyjątkiem piątku!!!) można zamawiać Msze św. na rok 2021. W tym roku obowiązują nowe zasady: obowiązkowa dezynfekcją rąk przed wejściem na probostwo, w kancelarii może przebywać tylko 1 osoba, 1 osoba w korytarzu, 1 osoba w przedsionku, reszta oczekuje na podwórzu.

W związku z nowymi przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 4 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 65 osób. Nieprzestrzeganie tej zasady to kara do 30 tys. zł. Ministrantami mogą być tylko 4 osoby – proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Proszę to ustalić w rodzinach. Inne osoby niestety muszą uczestniczyć w Mszy św. transmitowanej. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Bez zasłoniętych ust i nosa nie można wejść ani przebywać w kościele.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące panie: Knopik Gabriela, Kamińska Monika, Kamińska Katarzyna, Ziaja Elżbieta, Pilny Lidia, Latoska Sylwia.

Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

W zakrystii są do nabycia kalendarze na rok 2021 w cenie 7 zł.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.