Udostępnij na:
Niedziela 10 IX 2023r – Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP

730 – Za ++ brata Andrzeja, bratową Grażynę w rocznicę śmierci, rodziców Lucynę i Eugeniusza, braci Zbigniewa i Czesława, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Za ++ rodziców Teresę i Leonarda Majnusz.

1100 Suma Odpustowa w intencji Parafian. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Maryjne.

 

Poniedziałek 11 IX 2023r

800 – Za ++ Marię Mróz, dzieci, wnuki, zięciów, synową, pokrewieństwo, + kapłanów.

Wtorek 12 IX 2023r – NMP Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

1800  Za ++ Martę i Romana Janoszka, córkę Elżbietę, jej męża Józefa, dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 13 IX 2023r – NMP Fatimskiej

1800 Za + Reinholda Latoska ( od rodziny Misiaszków).

Czwartek 14 IX 2023r – Podwyższenie Krzyża Świętego

1800 Za ++ męża Zygfryda Szczurek, jego rodziców, teściów, 2 braci, 3 szwagrów, szwagierkę, bratową, pokrewieństwo z obu stron, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

Piątek 15 IX 2023r – NMP Bolesnej

1800Msza szkolna: Za ++ żonę Weronikę Dworaczek w rocznicę śmierci, + z rodzin Dworaczek i Cieśla.

Sobota 16 IX 2023r

1800 – Za ++ rodziców Jana i Krystynę Janoszka, pokrewieństwo z obu stron, dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 17 IX 2023r – XXIV Niedziela zwykła

730 – Za ++ męża Tadeusza Wichary, ojca Rajmunda, brata Piotra Wichary, rodziców Eleonorę i Stanisława Stanek, szwagrów Mariana Pawlik, Krystiana Bodynek, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Wichary i Stanek.

900 Za ++ Jerzego Maselli, rodziców Maselli, Golombek, rodzeństwo, wnuczkę Monikę, 2 bratowe, dziadków z obu stron, Dorotę i Klausa Blachut, + kapłanów, dusze w czyśćcu.

1030 – Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Pawła Gajdzik, jego rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Niedzielne.

10 IX 2023r – Uroczystość Odpustowa

„Z radością uczcijmy Narodzenie Najświętszej Dziewicy Maryi; z Niej bowiem narodziło się Słońce sprawiedliwości, Chrystus nasz Bóg”. Słowa te wyjaśniają nam, dlaczego obchodzimy dzisiejsze święto, dlaczego miliony ludzi klękają przed wizerunkami Niewiasty i jeszcze po 2000 lat od Jej Narodzenia obchodzą Jej urodziny. Wiele było wielkich świętych, szlachetnych i zasłużonych dla ludzkości kobiet, ale ich imię i pamięć o nich zanikła niedługo po ich śmierci. Natomiast urodziny Tej Jednej obchodzi się corocznie przez długie stulecia.
Ona swoją matczyną dłonią osuszy nasze łzy, pocieszy serce, wyprowadzi łódź naszego życia na Bożą głębię i poprosi swego Syna, aby wziął i kierował łodzią naszego życia, żeby się nie rozbiła o skały zła.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Nieszpory Odpustowe.

W środę przypada Dzień Fatimski, serdecznie zapraszam na Różaniec Fatimski i Procesję z figurą NMP Fatimskiej po Mszy św. Na procesję proszę przynieść świece.

W piątek o godz. 1800 Msza szkolna – zapraszam wszystkie dzieci, po Mszy w kościele spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Św.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przygotowali kościół i przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Odpustowej.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Ziaja Teresa, Grzechca Zdzisława, Grzechca Patrycja, Zielińska Maria, Ulfik Eryka, Janoszka Krystyna.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Rud Raciborskich odbędzie się 14 października, wyjazd o godz. 900, koszt 25 zł. Zapisy u p. Renaty Kostka i p. Lidii Kostka.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na wrzesień:
Za ludzi żyjących na marginesie.