Udostępnij na:

Od 28 grudnia do 17 stycznia ogłaszamy kwarantannę narodową – ogłosił dzisiaj, 17 grudnia, minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd wprowadza zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz galerii handlowych. Będą też ograniczenia w przemieszczaniu się podczas Sylwestra.

Minister Andrzej Niedzielski mówił o ryzyku trzeciej fali koronawirusa. Stwierdził, że widmo zaczyna się od 10 tys. zachorowań. – Jeśli to widmo zmaterializuje się, to możemy być pewni, że nasz system opieki zdrowotnej nie będzie wydolny, by obsłużyć pacjentów w krótkim czasie – powiedział.

Minister wspomniał również, że efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym.

 

Hotele i stoki narciarskie zamknięte
– Same apele to za mało dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową; zamykamy hotele, także na ruch służbowy oraz stoki narciarskie – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zamknięte zostaną galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii. Hotele przestaną przyjmować w ogóle gości, również z ruchu służbowego.

 

Godzina policyjna w Sylwestra
Między godz. 19 wieczorem 31 grudnia a 6 rano 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz wychodzenia domu. Uzasadnione będą wyjścia nagłe, takie jak wizyta w aptece, w sklepie czy w celu zawodowym.

Chodzi o to, by zostać w domu – wyjaśniał Niedzielski.
Dopuszczalne będzie przebywanie w 5-osobowym gronie powyżej liczby domowników w cudzym gospodarstwie domowym.

Za złamanie sylwestrowych regulacji będą groziły mandaty.