Udostępnij na:

Niedziela 28 XI 2021 r – I Niedziela Adwentu

730 – Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Stanisława Duda, brata Ryszarda, dziadków, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 Za ++ Zytę i Gertrudę Sikora, ich rodziców, braci Rudolfa, Leona i Emila, szwagierkę Rozalię, szwagra Bernarda i pokrewieństwo

1030 – Za ++ rodziców Barbarę i Huberta Krzyżyk, teścia Jana Taraszczuk, brata Jerzego, bratową Annę, siostrzeńca Artura, dziadków i pokrewieństwo. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

Poniedziałek 29 XI 2021 r

1700 – Za ++ rodziców, teściów, brata Henryka, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 30 XI 2021 r

1700 – Za ++ z rodzin Polczyk, Solich i Płowiec.

Środa 01 XII 2021 r

1700 – Za + ks. Stefana Boroń w 2 rocznicę śmierci.

Czwartek 02 XII 2021 r – I-szy Cwartek miesiąca

1700 – Za ++ męża Rudolfa Kranc, + Kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

Piątek 03 XII 2021 r – I-szy Piątek miesiąca

1700 Msza szkolna, Za ++ Alinę i Piotra Kozakiewicz, Engelberta Wosiek, Małgorzatę i Jana Walczak, Ludwika Olender i pokrewieństwo.

Sobota 04 XII 2021 r – św. Barbary

1030 – Do św. Barbary w intencji górników i ich rodzin, ++ górników i pracowników Piaskowni Pyskowice.

1800 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Jana Jaworek z okazji urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Niedziela 05 XII 2021 r – II Niedziela Adwentu

730 Za ++ męża Pawła Janoszka, rodziców Franciszkę i Jana Urbańczyk, teściów Klarę i Augusta Janoszka i pokrewieństwo.

900 Za ++ żonę Agnieszkę, matkę Ritę, + z rodzin Sowa, Jaworek, Kurzacz i Sośnierz.

1030 – Za ++ matkę Marię Langer w 1 rocznicę śmierci, jej męża Eryka, rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja i dziadków z obu stron. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Nieszpory adwentowe.

I Niedziela Adwentu – 28 XI 2021 r

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii wraz z całym Kościołem rozpoczynamy  Adwent, a jednocześnie nowy rok liturgiczny. Liturgia słowa w czasie Adwentu często przypomina nam prawdę o powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa na ziemię i o Sądzie Ostatecznym. Dlatego tak ważne są napomnienia z dzisiejszej Ewangelii „Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych”. Czas Adwentu niech więc będzie dla każdego z nas czasem wyrzeczeń oraz dobrych postanowień, których realizacja poprawi nasze życie i zbliży nas do Boga, abyśmy zawsze byli przygotowani na przyjście Pana.

W dzisiejszą niedzielę wyjątkowo nie będzie nieszporów.

Od poniedziałku zapraszam wszystkich na Msze św. roratnie, które będą od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W pierwszym tygodniu Adwentu dzieci przynoszą słodycze na paczki dla dzieci z Ośrodka w Rusinowicach. W piątek Msza szkolna.

W tym tygodniu I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. nabożeństwo o powołania. W piątek po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 830.

W tygodniu po Mszach św. wieczornych można zamawiać Msze św. na rok przyszły.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, która stanowi 75% obłożenia budynku. Do limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych. Osoby przebywające w kościele zobowiązane są do zasłaniania ust i nos. Na cmentarzu nie obowiązuje obowiązek zakrywania nosa pod warunkiem zachowania dystansu 1,5m.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w przyszłą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Tobiasz Iwona, Malcherczyk Emilia, Broja Krystyna, Skandy Kornelia, Janoszka Elżbieta, Wloka Krystyna.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „CARITAS” Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie 15 zł i 7 zł, kartki świąteczne w cenie 50 gr. oraz opłatki wigilijne.

Za złożone  ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę błogosławionego, radosnego i pełnego pokoju przeżycia niedzieli i całego tygodnia.

Intencje modlitwy różańcowej na listopad:
Za katechetów, aby byli odważnymi i kreatywnymi świadkami w mocy Ducha Św.