Udostępnij na:

Niedziela 06 VI 2021 r

730 Za ++ Eryka Gnielczyk, rodziców, teściów, szwagierkę, 2 szwagrów, Dorotę i Eryka Baron i pokrewieństwo

900 Za ++ Eryka i Małgorzatę Pigula, synów Herberta i Józefa, + z rodzin Pigula i Zettelmann.

1030 Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji dzieci obchodzących rocznicę I-szej Komunii św., ich rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – O Dary Ducha Świętego dla młodzieży naszej Parafii przyjmującej Sakrament Bierzmowania. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

Poniedziałek 07 VI 2021 r

1800 Za ++ ojca Alfreda, matkę Agnieszkę, dziadków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu.

Wtorek 08 VI 2021 r – św. Jadwigi Królowej

1800 Za ++ siostrę Elżbietę Hoim, rodziców Łucję i Pawła, Hildegardę i Jana Pigula, siostrę Stefanię, brata Waldemara, Alicję Tkacz, dziadków, pokrewieństwo Pigula, Hoim, Grzechca, Zieliński i + kapłanów.

Środa 09 VI 2021 r

1800 – Do Bożego Miłosierdzia i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Sylwii Szczurek z okazji 50 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla rodziny i przyjaciół.

Czwartek 10 VI 2021 r

1800 – Za ++ męża Zygfryda, Klarę i Walentego Szczurek, Helenę i Emanuela Szczurek, 2 braci, 2 szwagrów, bratową, pokrewieństwo, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

Piątek 11 VI 2021 r – NSJP

1800Za ++ męża, rodziców, teściów, zięcia, brata, rodzeństwo, pokrewieństwo, + kapłanów z naszej Parafii i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 12 VI 2021 r – Niepokalanego Serca NMP

1800 – Różaniec Fatimski – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Józefy i Erharda Boroń z okazji 40 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Niedziela 13 VI 2021 r

730 Za ++ rodziców Klarę i Walentego Szczurek, ich syna Zygfryda, zięcia Wilhelma, rodziców Anastazję i Wilhelma Latoska, córkę Elżbietę, zięcia Jerzego, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 Za ++ męża Ernesta Skandy, rodziców Helenę i Jana Winnickich, Wiktorię i Franciszka Skandy, szwagrów Gotharda i Karola, dusze w czyśćcu cierpiące.

1030 Za ++ męża Tadeusza Patycki, córkę Irenę, rodziców, dziadków z obu stron, 2 braci, Zofię i Jana Kaczmarczyk, Gertrudę Lazar, Magdalenę Koziol, + kapłanów i pokrewieństwo. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

X Niedziela zwykła – 06 VI 2021 r

Można porównać życie ludzkie do małego ziarnka, które wrzucone w ziemię powoli wyrasta, rozwija się i staje się wielkim drzewem.
Podobnie jest z życiem duchowym człowieka. Z początku jest ono małe, prawie niedostrzegalne, ale jeśli człowiek współpracuje z łaską Bożą, wzrasta w nim Bóg i staje się wtedy pełnowartościowym czło­wiekiem. Prośmy dziś Boga, byśmy zawsze korzystali ze wszystkich jego łask i rozwijali w sobie życie Boże.

Od poniedziałku do czwartku procesje Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam.

W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków i ziół.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała, przygotowanie Ołtarzy, kościoła, trasy procesji i uświetnienie uroczystości.

W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Po Mszy św. Nabożeństwo do NSPJ.

W sobotę po Mszy św. Różaniec Fatimski.

Od poniedziałku można się umawiać na odwiedziny chorych.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – dlatego proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Osoby przebywające w kościele zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Na cmentarzu nie obowiązuje obowiązek zakrywania nosa pod warunkiem zachowania dystansu 1,5m.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Taraszczuk Magdalena, Podolak Maria, Jendrysik Barbara, Malcherczyk Maria, Chromik Mariola, Gajdzik Zdzisława.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę błogosławionego, radosnego i pełnego pokoju przeżycia niedzieli i całego tygodnia.

Wolne intencje:

  • 15 XI 700
  • 10 XII 1700
  • 13 XII 700
  • 19 XII 730
  • 19 XII 1030
  • 20 XII 700
  • 27 XII 800
  • 28 XII 800
  • 29 XII 800
  • 30 XII 800.