Udostępnij na:

Intencje Mszalne

Niedziela 30 V 2021 r – Trójcy Świętej

730 Za + Alinę Wiśniewską (od córki Moniki z rodziną).

900 Za ++ rodziców Janinę i Czesława Dorosławskich, 3 braci, bratową, szwagra, ojca Stanisława Bobras, dziadków z obu stron i pokrewieństwo.

1030 Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji dzieci przystępujących do I-szej Komunii św., ich rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

Poniedziałek 31 V 2021 r – Nawiedzenie NMP

1700 – Za ++ kapłanów

1800 Nabożeństwo Majowe. – Za ++ rodziców Marię i Nikodema Krok, synów Józefa i Joachima, synowe Elżbietę i Edytę, pokrewieństwo

Wtorek 01 VI 2021 r – św. Justyna

1700 – Za ++ kapłanów

1800 Za ++ rodziców Emilię i Pawła Wloka, bratową Teresę Wloka, rodziców Annę i Józefa Bombik, Teresę i Leonarda Majnusz, Waltera Bielly, dziadków Agnieszkę i Jana Wloka, Piotra i Annę Czaja, Franciszkę i Tomasza Bombik, pokrewieństwo.

Środa 02 VI 2021 r

1700 – Za ++ kapłanów

1800Za ++ ojca Pawła Janoszka, dziadków Janoszka, Urbańczyk i pokrewieństwo.

Czwartek 03 VI 2021 r – Boże Ciało

800 – W intencji Parafian i Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy (Transmisja w mediach społecznościowych, transmisja procesji)

1030 – Za dusze w czyśćcu cierpiące. (Transmisja w mediach społecznościowych)

1500 – Za ++ Eryka Kaminiorz w 20 rocznicę śmierci, jego rodziców i rodzeństwo, Małgorzatę i Stanisława Knopik, dziadków Ledwoń, Knopik i Hajda, wujka Romana Sitko, Annę i Ewalda Profus, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 04 VI 2021 r – I-szy Piątek

1800Za ++ męża Ernesta Iwan w rocznicę śmierci, matkę Annę Widurską, teściów Marię i Józefa Iwan, Barbarę i Herberta Nowak, pokrewieństwo Iwan, Widurski i Goryczka.

Sobota 05 VI 2021 r

1800Za ++ Jarosławę i Mieczysława Mikuła, Jana Subczyńskiego, dziadków z obu stron, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 06 VI 2021 r

730 Za ++ Eryka Gnielczyk, rodziców, teściów, szwagierkę, 2 szwagrów, Dorotę i Eryka Baron i pokrewieństwo

900 Za ++ Eryka i Małgorzatę Pigula, synów Herberta i Józefa, + z rodzin Pigula i Zettelmann.

1030 Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji dzieci obchodzących rocznicę I-szej Komunii św., ich rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – O Dary Ducha Świętego dla młodzieży naszej Parafii przyjmującej Sakrament Bierzmowania. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

Ogłoszenia Parafialne

Trójcy Świętej – 30 V 2021 r

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w całym Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg objawił nam swoją największą tajemnicę. Odsłonił swoje wewnętrzne życie. Ukazał miłość i nierozerwalną jedność pomiędzy Osobami. Wezwał do udziału w swoim życiu przez jedność i miłość między nami. Duch Święty nieustannie uzdalnia nas do głoszenia prawdy o Bogu aż po krańce ziemi. Wszak nie otrzymaliśmy ducha niewoli, ale otrzymaliśmy ducha przybrania za synów. Dlatego wołamy: ”Najświętszej Trójcy wieczną cześć pragniemy z serc gorących nieść. Strzec wiary ślubujemy, w niej żyć, umierać chcemy”.

Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 1700 są Msze tzw. „Białego Tygodnia” dla dzieci, które przystąpiły do I-szej Komunii. W ich trakcie w kościele mogą przebywać tylko dzieci i ich rodzice.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). W tym dniu w sposób szczególny czcimy Jezusa obecnego w Eucharystii. Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 800. Trasa procesji pozostaje bez zmian, bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy tak jak to było w ubiegłych latach oraz o udekorowanie trasy procesji symbolami religijnymi. Nasz udział w procesji niech będzie zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Msze św. w tym dniu będą jeszcze o godz. 1030 i o godz. 1500. W trakcie procesji wszyscy są zobowiązani mieć założone maseczki, na wzgląd iż nie jest możliwe zachowanie odstępów.

Od piątku po Mszy św. Procesje Oktawy Bożego Ciałaserdecznie zapraszam.

W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do NSPJ i procesja oktawy Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w naszej Parafii Uroczystość rocznicy I-szej Komunii Św. Próba dzieci i rodziców we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Także w przyszła niedzielę o godz. 1500 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. Próba przed Bierzmowaniem w piątek o 1850.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – dlatego proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Osoby przebywające w kościele zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Na cmentarzu nie obowiązuje obowiązek zakrywania nosa pod warunkiem zachowania dystansu 1,5m.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Kamińska Katarzyna, Ziaja Elżbieta, Pilny Lidia, Latoska Sylwia, Grelak Grażyna, Mikuła Bożena.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę błogosławionego, radosnego i pełnego pokoju przeżycia niedzieli i całego tygodnia.

Intencje modlitwy różańcowej na czerwiec:
Za młodych przygotowujących się do małżeństwa.

Wolne intencje:

  • 15 XI 700
  • 10 XII 1700
  • 13 XII 700
  • 19 XII 730
  • 19 XII 1030
  • 20 XII 700
  • 27 XII 800
  • 28 XII 800
  • 29 XII 800
  • 30 XII 800.