Ogłoszenia Parafialne

Udostępnij na:

Intencje Mszy świętych

VI Niedziela zwykła – 14 II 2021 r

730 – Za ++ Jerzego i Reginę Janoszka, Józefa i Urszulę Kranc, Gintra Janoszka i pokrewieństwo.

900 – Za ++ matkę Ritę Jaworek z okazji urodzin, teścia Eryka Skopek, bratową Agnieszkę, wujka Jerzego, + z rodzin Jaworek, Skopek, Kurzacz, Grabka i + sąsiadów.

1030 – Za ++ Stanisława Gburek w rocznicę śmierci, żonę Irenę, + z rodzin Gburek, Olejniczak, Wloka i Spyra. (Transmisja w mediach społecznościowych)

1500 – Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii. (Transmisja w mediach społecznościowych)

Poniedziałek 15 II 2021 r

1700 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny i brata Klaudiusza na drodze powołania zakonnego.

Wtorek 16 II 2021 r

1700 – Za ++ Edeltraudę Meka i pokrewieństwo.

Środa 17 II 2021 r – Popielec

800 – Za ++ rodziców, teściów, brata, szwagra i pokrewieństwo.

1630 – Za ++ Dawida Janoszka, rodziców Łucję i Herberta Karcz, Hildegardę i Helmuta Janoszka, dziadków z obu stron, wujka Alfreda Ulfik i pokrewieństwo.

1800 – Za ++ rodziców Agnieszkę i Alfonsa, brata Józefa, bratową, teściów Franciszka i Hildegardę, 3 szwagrów, szwagierkę Jadwigę Marei i + dziadków. (Transmisja w mediach społecznościowych)

Czwartek 18 II 2021 r

1700 Za ++ siostrę Erykę Osman, męża Pawła, rodziców Teresę i Konrada, pokrewieństwo Bujara, Osman i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 19 II 2021 r

1700 – Droga Krzyżowa – Za ++ Józefa Krok, żonę Elżbietę, rodziców, brata Joachima, bratową Edytę, zięcia Leona Szulc i pokrewieństwo. (Transmisja w mediach społecznościowych)

Sobota 20 II 2021 r

1800 Za ++ rodziców Pawła i Łucję Hoim, sisotrę Elżbietę, Hildegardę i Jana Pigula, siostrę Stefanię, brata Waldemara, dziadków Łucję i Romana Belka, pokrewieństwo Pigula, Hoim, Grzechca, Zieliński.

VII Niedziela zwykła – 21 II 2021 r

730 – Za ++ męża Gerarda Zientek, rodziców Emilię i Ottona Zientek, Martę i Pawła Mińkowski, Bertę i Jana Stolot, Wilhelma Szostok i + kapłanów.

900 – Za ++ rodziców Janinę i Czesława Dorosławskich, braci, bratową, ojca Henryka, dziadków z obu stron i pokrewieństwo.

1030 – Za + syna Adama Gajdzik w 16 rocznicę śmierci. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 14 II 2021 r

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii o cudownym uzdrowieniu człowieka dotkniętego straszliwą chorobą trądu, który pełen ufności prosił Chrystusa: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Wszystkie cuda, które czynił Jezus, były odpowiedzią na wiarę człowieka lub miały służyć jej ożywieniu. Równocześnie były znakiem, że przybliżyło się królestwo Boże, że trzeba podjąć dzieło nawrócenia i zawierzenia Ewangelii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu do 1500, w poniedziałek i wtorek od godz. 1600 do 1700. Serdecznie zapraszam do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W czasie Mszy św. posypanie popiołem. Msze św. o godz. 800; 1630 i 1800 (transmisja Mszy św. o godz. 1800). W tym dniu obowiązuje Post ścisły – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Z tym dniem rozpoczyna się także czas, kiedy chrześcijanie nie uczestniczą w zabawach i dyskotekach! W środę po rannej Mszy św. będą wystawione fiolki z poświęconym popiołem. W ciągu dnia można je zabrać, aby dokonać posypania popiołem w domu np. w czasie transmisji Mszy św. o 1800.

W piątek o 1700 zapraszam na Drogę Krzyżową (będzie transmisja). Zalecki do modlitwy za zmarłych w czasie Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. W tym roku, w związku z limitami osób w kościele, w piątek będzie raz Droga Krzyżowa a raz Gorzkie Żale. Te Nabożeństwa będą transmitowane. Po Nabożeństwie będzie można uczestniczyć w nocnej adoracji. Dostęp będzie możliwy przez stronę www (u góry z prawej strony pod menu) oraz link będzie udostępniony na portalu Facebook.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – dlatego proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Chór zostaje zamknięty i niedostępny dla wiernych.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Bez zasłoniętych ust i nosa nie można wejść ani przebywać w kościele.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii: w każdą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Musioł Maria, Wilczok Marta, Miczka Renata, Pisula Brygida, Serafiniak Maria, Giemza Joanna.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w Środę Popielcową będzie przeznaczona na pomoc naszym Misjonarzom pracującym w Togo a w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim uczestniczącym w Eucharystii życzę błogosławionego, pełnego pokoju i radości przeżycia dzisiejszej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

Wolne intencje:
 • 22 luty o godz.: 1700
 • 22 marzec o godz.: 700
 • 29 marzec o godz.: 700
 • 19 kwiecień o godz.: 700
 • 26 kwiecień o godz.: 700
 • 16 maj o godz.: 730
 • 17 maj o godz.: 700
 • 19 maj o godz.: 1800
 • 24 maj o godz.: 700
 • 28 maj o godz.: 1800
 • 30 maj o godz.: 730
 • 30 maj o godz.: 900
 • 28 czerwiec o godz.: 900
 • 5 lipiec o godz.: 700

Dodaj komentarz