Udostępnij na:

Intencje Mszy świętych

II Niedziela Adwentu – 6 XII 2020 r

730 – Za ++ rodziców Klarę i Walentego Szczurek, syna Zygfryda, zięcia Wilhelma, Wilhelma i Anastazję Latoska, córkę Elżbietę, zięcia Jerzego, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 – Za ++ męża Wilhelma Torschmidt w rocznicę śmierci, rodziców Klarę i Walentego Szczurek, brata Zygfryda, teściów Martę i Stanisława Torschmidt, Adolfa i Urszulę, Elżbietę i Mariana Schabowicz, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

1030 – Za + Jacka Makówka w 1 rocznicę śmierci. (Transmisja w mediach społecznościowych)

1500 – Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

Poniedziałek 7 XII 2020 r – św. Ambrożego.

1700 – Za + Rozalię Wacławczyk w 30 dniu po śmierci. (Transmisja w mediach społecznościowych)

1800 – Za + Piotra Bombik w 30 dniu po śmierci.

Wtorek 8 XII 2020 r – Niepokalane Poczęcie NMP.

700 – Do Trójcy Przenajświętszej w intencji przebłagania za grzechy w rodzinie.

1630 – Za ++ ojca Alfreda, matkę Agnieszkę, dziadków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu.

1800 – Do MB Niepokalanie Poczętej w intencji Dzieci Marii naszej Parafii. (Transmisja w mediach społecznościowych)

Środa 9 XII 2020 r

1700 – Za ++ ojca Pawła Polczyk, teścia Norberta Mainka i + dziadków.

1800 – Za + Antoniego Misztalewski w 30 dniu po śmierci.

Czwartek 10 XII 2020 r

1700 – Za ++ Franciszkę i Izydora Sikora, córki Zytę i Gertrudę, synów Rudolfa, Leona i Emila, synową Rozalię, zięcia Bernarda, Ottona i Marię Knauer, + kapłanów.

Piątek11 XII 2020 r

1700 – Za ++ rodziców Józefa i Helenę Latoska, ojca Józefa Pierszalik, dziadków, Helmuta Pilny, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące. (Transmisja w mediach społecznościowych)

Sobota 12 XII 2020 r

1800 – Do NMP Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii.

III Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 r

730 – Za + Andrzeja Guzdek w 1 rocznicę śmierci.

900 – Za ++ rodziców Jana i Małgorzatę Maselli, Marię i Ryszarda Golombek, rodzeństwo, wnuczkę Monikę, dziadków z obu stron, 2 bratowe, Klausa Blachut, + kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Eugenii Przychodaj z okazji 60 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny, dzieci i wnuków. (Transmisja w mediach społecznościowych)

1500 – Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu – 6 XII 2020 r

Gromadzimy się na Eucharystii w II Niedzielę Adwentu przygotowując się na przyjście Zbawiciela. Staje dziś przed nami św. Jan Chrzciciel, którego misja jak usłyszymy w Ewangelii polegała na wzywaniu do nawrócenia i powrotu na właściwą drogę życia: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” Prawdziwe nawrócenie wymaga od człowieka wiele pracy nad sobą. Dlatego prośmy w czasie tej Eucharystii o łaskę nawrócenia i przemiany życia dla siebie oraz wszystkich mieszkańców naszej parafii, abyśmy byli dobrze przygotowani na przyjście Pana.

Dziś jeszcze dodatkowa Msza św. o godzinie 1500 (zamiast Nieszporów). Jest to rozwiązanie tymczasowe, które będzie funkcjonowało do czasu wejścia w tak zwaną „strefę zieloną”. Na tę Mszę św. nie będą przyjmowane intencje.

Msze św. roratnie w tym roku będą w poniedziałek i piątek o godz. 1700. Msze roratnie będą transmitowane. Transmisje (podobnie jak msza św. niedzielna) można będzie zobaczyć na portalach: YouTube (Roraty 2020) oraz Facebook.

We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam na Msze św. o godz. 700; 1630 i 1800. Msza św. o godz. 1800 będzie transmitowana.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Chór zostaje zamknięty i niedostępny dla wiernych.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Bez zasłoniętych ust i nosa nie można wejść ani przebywać w kościele.

W związku z epidemią nadal zawieszone pozostają odwiedziny chorych w tradycyjnej formie. Istnieje możliwość umówienia się na odwiedziny indywidualnie (1 osoba w danym dniu). Od jutra oraz przez następne dni istnieje możliwość odwiedzin. Jednakże każde odwiedziny muszą być ustalone indywidualnie (dzień i godzina zasadniczo 1545).

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w każdą niedzielę o godz. 1030.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece „CARITAS” Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie 6 zł oraz opłatki wigilijne.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Janoszka Ewa, Krzykawska Marta, Sonnek Joanna, Sonnek Mirela, Iwan Helena, Kostka Lidia.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia będzie przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie a przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Zapowiedzi:

Biegun Krzysztof oraz Bagrowska Katarzyna