Udostępnij na:

Intencje Mszy świętych

Niedziela Chrystusa Króla – 22 XI 2020 r

730 – Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Stanisława Duda, brata Ryszarda, dziadków, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 – Za ++ rodziców Martę i Pawła Minkowskich, Gerarda, Emila i Ottona Zientek, pokrewieństwo i + kapłanów.

1030 – Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Cecylii w intencji Orkiestry i Organistów naszej Parafii. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory niedzielne.

Poniedziałek 23 XI 2020 r

800 – Za ++ Małgorzatę Pigula, męża Eryka, synów Józefa i Herberta, rodziców Pigula i Zettelmann.

1700 – Za + Alinę Wiśniewską w 30 dniu po śmierci.

Wtorek 24 XI 2020 r – św. Męczenników Wietnamskich

1700 – Za + Irenę Gburek w 1 rocznicę śmierci.

Środa 25 XI 2020 r

1700 – Za ++ Marię i Pawła Ogrodnik, ich syna Piotra, synową Teresę, Pawła i Krzysztofa Janoszka, pokrewieństwo z obu stron, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

Czwartek 26 XI 2020 r

1700 – Za + brata Teodora Szczurek.

Piątek 27 XI 2020 r

1700 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji 60 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Sobota 28 XI 2020 r

1800 – Za ++ matkę Łucję Hoim, ojca Pawła, sisotrę Elżbietę, rodziców Hildegardę i Jana Pigula, sisotrę Stefanię, brata Waldemara, Łucję i Romana Belka, pokrewieństwo Pigula, Grzechca, Hoim, Zieliński i + kapłanów.

I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 r

730 – Za ++ rodziców Emanuela i Elżbietę Janoszka, Franciszka i Wiktorię Skandy, synów Gotharda i Ernesta, dziadków, pokrewieństwo, dusze opuszczone.

900 – Za + Agnieszkę Jaworek w 1 rocznicę śmierci.

1030 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny Cieśla. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory adwentowe.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Chrystusa Króla – 22 XI 2020 r

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego. W całym Kościele przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zgromadzonym na Eucharystii Kościół przypomina naukę Chrystusa, że wszystko to co czynimy żyjąc na ziemi, wpływa na nasz los w przyszłości. Stając na końcu czasów przed Chrystusem Królem Wszechświata, będziemy sądzeni z miłości. Chrystus zapyta wtedy nie tylko o dobre uczynki, które wykonaliśmy, ale również o to dobro, które mogliśmy uczynić, ale które zlekceważyliśmy z powodu lenistwa czy niedbalstwa. Zawsze lekceważąc i odpychając człowieka potrzebującego, odrzucamy samego Chrystusa: „Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. Prośmy w dzisiejszą uroczystość, byśmy potrafili dostrzegać Chrystusa we wszystkich potrzebujących pomocy, a świadcząc uczynki miłości, zasłużyli na nagrodę i udział w Chrystusowym Królestwie.

Zapraszam o godz. 1500 na Nieszpory niedzielne.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Chór zostaje zamknięty i niedostępny dla wiernych.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Bez zasłoniętych ust i nosa nie można wejść ani przebywać w kościele.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w każdą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Łosicka Daria, Pigula Teresa, Krzyżyk Magdalena, Labisz Gizela, Jaworek Wanda, Dworaczek Elżbieta.

Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.