Udostępnij na:

Intencje Mszy świętych

Rocznica Poświęcenia Kościoła – Niedziela 15 XI 2020 r

730 – Za ++ rodziców Klarę i Walentego Szczurek, syna Zygfryda, zięcia Wilhelma, Wilhelma i Anastazję Latoska, córkę Elżbietę, zięcia Jerzego, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 – Za ++ rodziców Zygfryda Bucher, Helenę i Jerzego Muc, + z rodzin Muc, Bucher, Musioł, Kraśnianka i Zielenski.

1030 – W intencji Parafian, budowniczych i fundatorów naszego Kościoła. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory niedzielne.

Poniedziałek 16 XI 2020 r

1700 – Za ++ Ks. Zygmunta Kowalik, O. Stefana Boron i Ks. Jerzego Mazurkiewicz.

Wtorek 17 XI 2020 r – św. Elżbiety

1700 – Za + Zytę Sikora w 1 rocznicę śmierci.

Środa 18 XI 2020 r – bł. Karoliny

1700 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Iwony Wichary z okazji 40 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Czwartek 19 XI 2020 r

1700 – Za ++ Aleksandra Sonnek w 5 rocznicę śmierci, ojca Zbigniewa, Cecylię i Józefa Sonnek, Brygidę i Teofila Janota.

Piątek 20 XI 2020 r – św. Rafała

1700 – Za ++ rodziców Agnieszkę i Pawła Sonnek, Emmę i Stefana Sopa, wnuka Pawła Bil, Jadwigę Kandziora, + z rodzin Sonnek, Sopa, Cebula.

Sobota 21 XI 2020 r – Ofiarowanie NMP.

1800 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Andrzeja Jaworek z okazji 60 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Niedziela Chrystusa Króla – 22 XI 2020 r

730 – Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Stanisława Duda, brata Ryszarda, dziadków, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

900 – Za ++ rodziców Martę i Pawła Minkowskich, Gerarda, Emila i Ottona Zientek, pokrewieństwo i + kapłanów.

1030 – Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Cecylii w intencji Orkiestry i Organistów naszej Parafii. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory niedzielne.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła – 15 XI 2020 r

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Rocznica poświęcenia kościoła jest pamiątką oddania go Bogu na wyłączną własność. Wspomnijmy przy dzisiejszej Uroczystości wszystkich, którzy z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością dokonali dzieła budowy naszej świątyni. Dziękujmy Bogu, że zamieszkał wśród nas, a wszystkim budowniczym i dobrodziejom naszego kościoła okażmy wdzięczność serdeczną pamięcią i naszą modlitwą.

Zapraszam o godz. 1500 na Nieszpory niedzielne.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela w Roku Liturgicznym.

W związku z przepisami pandemicznymi w kościele może przebywać maksymalnie taka ilość osób, aby na jednego wiernego przypadało co najmniej 15 m² powierzchni użytkowej kościoła. W naszej Parafii 15 osób. Ministrantami mogą być tylko 2 osoby – proszę we własnym gronie ustalić dyżury. Pierwszeństwo w uczestniczeniu mają osoby zamawiające intencję. Przy wejściu do kościoła będzie ustawiony koszyczek z numerkami. Wchodząc – obowiązkowo zabieramy numerek. Gdy ich zabraknie, więcej osób nie może wejść do kościoła. Wychodząc – zwracamy karteczkę z numerkiem. Niezwrócenie kartki jest równoznaczne z zabraniem miejsca komuś na następnej Mszy. Chór zostaje zamknięty i niedostępny dla wiernych.

Przypomina się, że osoby przebywające w kościele lub na cmentarzu zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Bez zasłoniętych ust i nosa nie można wejść ani przebywać w kościele.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w każdą niedzielę o godz. 1030.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Wróbel Agnieszka, Dziambor Krystyna, Skandy Joanna, Skandy Gizela, Kolasa Joanna, Pękała Mirosława.

Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

W zakrystii są do nabycia kalendarze na rok 2021 w cenie 7 zł.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.