Ogłoszenia Parafialne

Udostępnij na:

XXVIII Niedziela zwykła – 11 X 2020 r.

7:30 – Za ++ rodziców Elżbietę i Jerzego Bombik, Różę i Tomasza Skandy, Bernarda Skandy, Urszulę i Henryka Chromik, Gintra Pigula, dziadków i pokrewieństwo.
9:00 – Za ++ ojca Wilhelma Torschmidt, Eryka Kaminiorz, wujków Zygfryda i Romana, Adolfa i Urszulę Torschmidt, Elżbietę i Mariana Schabowicz, Annę i Józefa Panek, Marię Stadel i dziadków z obu stron.
10:30 – Za ++ męża Wilhelma Grzechca, Zofię i Wiktora Krok, Marię i Wiktora Grzechca, wnuczkę Justynę, 2 siostry, 2 braci, szwagierkę, szwagrów i Stefanię Mazur. (Transmisja na kanałach społecznościowych)
15:00 – Nabożeństwo Różańcowe.

Poniedziałek 12 X 2020 r.
17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ ojca Ernesta, teścia Ryszarda, Olgę, Pawła i Leonarda, pokrewieństwo i + kapłanów.

Wtorek 13 X 2020 r. – NMP Fatimskiej.
17:00 – Za ++ ojca Alfonsa Cieśla, rodziców Marię i Pawła Zimoń, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Cieśla i Zimoń.
Różaniec Fatimski i Procesja.

Środa 14 X 2020 r.
8:00 – Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji wszystkich pracowników naszej szkoły.
17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Jadwigi Kostka z okazji 85 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Czwartek 15 X 2020 r. – św. Teresy.
17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ rodziców Klarę i Romana Musioł, rodzeństwo, dziadków i pokrewieństwo z obu stron.

Piątek 16 X 2020 r. – św. Jadwigi.
17:00 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Msza szkolna: Za + Jana Wysocki w 1 rocznicę śmierci.

Sobota 17 X 2020 r. – św. Ignacego.
17:30 – Nabożeństwo Różańcowe.
– Za ++ ojca i całe pokrewieństwo.

XXIX Niedziela zwykła – 18 X 2020 r.

7:30 – Za ++ Józefa i Urszulę Kranc, rodzeństwo, dziadków z obu stron i pokrewieństwo.
9:00 – Za ++ męża Ernesta Skandy, rodziców Helenę i Jana Winnickich, Wiktorię i Franciszka Skandy, szwagrów Gotharda i Karola, Marię Procel, ciocię Annę Hasa, Marylę i Joachima Kain i dusze w czyśćcu cierpiące.
10:30 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny Kraśnianka. (Transmisja na kanałach społecznościowych)
15:00 – Nabożeństwo Różańcowe.

Ogłoszenia Duszpasterskie:

XXVIII Niedziela zwykła – 11 X 2020 r.

Zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii Jezus Chrystus w dzisiejszej Ewangelii poprzez przypowieść o zaproszonych na ucztę poucza, że każdy z nas będąc zaproszonym na Ucztę Eucharystyczną powinien to zaproszenie z radością przyjąć i na nie odpowiedzieć. Chrystus zwraca uwagę na to, abyśmy starali się godnie w tej Uczcie uczestniczyć, bo tylko wtedy zapewnimy sobie udział w uczcie mesjańskiej, którą zapowiada prorok Izajasz w I czytaniu. Dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, które przez posługę Ojca Świętego otrzymujemy. Prośmy w czasie tej Eucharystii, byśmy nigdy nie zlekceważyli Chrystusowego zaproszenia na Ucztę Eucharystyczną, ale zawsze mogli w niej godnie uczestniczyć.

Dzisiaj zapraszam o godz. 15:00 na Nabożeństwo Różańcowe.

Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17:00, w sobotę o godz. 17:30.

We wtorek przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszam na Różaniec Fatimski i Procesję po wieczornej Mszy św.

W piątek o godz. 17:00 Msza szkolna – zapraszam wszystkie dzieci, po Mszy św. w kościele spotkanie klasy VIII, przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w każdą niedzielę o godz. 10:30.

W tygodniu po Mszach św. wieczornych (z wyjątkiem piątku!!!) można zamawiać Msze św. na rok 2021. W tym roku obowiązują nowe zasady: obowiązkowa dezynfekcją rąk przed wejściem na probostwo, w kancelarii może przebywać tylko 1 osoba, 1 osoba w korytarzu, 1 osoba w przedsionku, reszta oczekuje na podwórzu.

Przypominam, że osoby przebywające w kościele i przestrzeni publicznej, zobowiązane są do zachowania wymogów sanitarnych, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące panie: Niedziałkowska Irma, Wilczok Klaudia, Kotyczko Urszula, Lachman Jolanta, Kotyczko Irena, Sikora Monika.

Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Misji.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie pielgrzymki Róż Różańcowych do Rud Raciborskich oraz spotkania w Domu Parafialnym. Po Mszy św. w intencji Róż Różańcowych w kościele wymiana tajemnic.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Wolne intencje:

  • 20 XII o godz. 7:30
  • 21 XII o godz. 7:00
  • 28 XII o godz. 8:00
  • 29 XII o godz. 8:00.