Ogłoszenia Parafialne

Udostępnij na:

Intencje Mszy świętych

730 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji 50 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla dzieci z rodzinami.

900 Za ++ męża Zygfryda Szczurek, rodziców Klarę i Walentego Szczurek, Helenę i Emanuela, 2 braci, 2 szwagrów, bratową Agnieszkę, pokrewieństwo i dusze opuszczone.

1030 Za ++ męża Pawła Janoszka, rodziców Franciszkę i Jana Urbańczyk, 2 siostry, 2 braci, rodziców Klarę i Augusta, ich synów, synowe, dziadków i pokrewieństwo. (transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Różaniec Fatimski i Procesja.

Poniedziałek 14 IX 2020 r. – Podwyższenie Krzyża.

700 – Za ++ ojca Rudolfa Kranc, szwagrów Herberta Pigula i Rajmunda John, babcię Martę Janoszka, + z rodzin Kranc i Miczka.

1800 Za + Teresę Majnusz w 30 dniu po śmierci.

Wtorek 15 IX 2020 r. – MB Bolesnej.

1800Za ++ rodziców Teresę i Brunona Birkner, Marię i Jana Dziambor, szwagrów Ernesta Helios i Henryka Janota, dziadków Birkner, Dziambor, Wypadlok, Jaworek i pokrewieństwo.

Środa 16 IX 2020 r. – św. Korneliusza i Cypriana.

1800 – Za ++ Krystynę Polczyk, jej rodziców, rodzeństwo, teściów i pokrewieństwo.

Czwartek 17 IX 2020 r.

1800 – Za ++ rodziców Łucję i Helmuta Kranc, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek 18 IX 2020 r. – św. Stanisława Kostki.

1800Msza szkolna: Za ++ Franciszkę i Izydora Sikora, ich córki Zytę i Gertrudę, synów Rudolfa, Leona i Emila, zięcia Bernarda i pokrewieństwo.

Sobota 19 IX 2020 r.

1800 Za + Erykę Jaworek w 1 rocznicę śmierci.

XXV Niedziela zwykła – 20 IX 2020 r.

730 Za ++ matkę Hildegardę w rocznicę śmierci, ojca Henryka, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Za ++ męża Piotra Kuć, jego rodziców Apolonię i Michała Kuć, Marię i Wawrzyńca Jaszowskich, szwagrów Ryszarda i Janusza, + z rodzin Jaszowski, Lewiński, Krzyżyk, Szyguła i pokrewieństwo.

1030 Za ++ matkę Irenę Olechno z okazji urodzin, dziadka Tadeusza Patycki, pradziadków z obu stron, ciocię Marię, Zofię i Jana Kaczmarczyk, Gertrudę Lazar, Magdalenę Koziol, + z rodzin Olechno, Patycki, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące. (transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – 1. W intencji budowniczych, fundatorów i wszystkich mieszkańców Jasiony z okazji rocznicy wybudowania kaplicy. (w kaplicy w Jasionie, transmisja na kanałach społecznościowych).

2. Za ++ ojca, teścia i pokrewieństwo.

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła – 13 IX 2019 r.

Pismo św. jest księgą, która mówi prawdę o Bogu i praw­dę o człowieku. Bóg jest miłością i miłosierdziem – to prawda o Bogu. Czło­wiek potrzebuje miłości i miłosierdzia – to prawda o człowieku.

Dzisiejsze czytania mszalne, szczególnie ewangelia, prezentują nam obraz Boga, który z miłości przebacza. Wszyscy potrzebujemy przebaczenia. Jedni więcej, drudzy mniej. A zatem przebaczenie jest zawsze aktualne.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Różaniec Fatimski i Procesję.

Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszam rodziców dzieci I-szo Komunijnych po odbiór książeczek, świec i różańców.

W piątek o godz. 1800 Msza szkolna. Zapraszam wszystkie dzieci. Po Mszy św. w kościele spotkanie Służby Liturgicznej.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. do kaplicy w Jasionie z okazji rocznicy jej wybudowania o godz. 1500.

W związku z epidemią nadal zawieszone pozostają odwiedziny chorych w tradycyjnej formie. Istnieje możliwość umówienia się na odwiedziny indywidualnie (1 osoba w danym dniu). Od jutra oraz przez następne dni istnieje możliwość odwiedzin. Jednakże każde odwiedziny muszą być ustalone indywidualnie (dzień i godzina zasadniczo 1645).

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii – w przyszłą niedzielę o godz. 1030.

Przypominam, że osoby przebywające w kościele zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Janoszka Elżbieta, Wloka Krystyna, Wloka Adrianna, Kapica Ewelina, Wojnar Barbara, Skandy Krystyna.

W zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok (2021) w cenie 5 zł.

Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Wolne intencje:

30 XI 700; 8 XII 700; 20 XII 730; 21 XII 700; 24 XII 800; 28 XII 800; 29 XII 800.