Udostępnij na:
Niedziela 08 X 2023r

730 – Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Stanisława Duda, brata Ryszarda, dziadków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Małgorzaty Wacławczyk z okazji 85 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

1030– Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie oraz z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji 25 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Nabożeństwo Różańcowe.

 

Poniedziałek 09 X 2023r

1700Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ ojca Bronisława Olender w 8 rocznicę śmierci, teściów Mariana i Elfrydę Barszcz, dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 10 X 2023r

1700  Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ męża Manfreda Boron, rodziców Hildegardę i Maksa Janoszka, Alfonsa Boron, Jerzego Broja, 2 żony, szwagrów, szwagierkę, + z rodzin Boron, Broja, Janoszka, Stark i + kapłanów.

Środa 11 X 2023r

1700 Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ Dawida Janoszka, rodziców Hildegardę i Helmuta Janoszka, Łucję i Herberta Karcz, dziadków z obu stron, pokrewieństwo.

Czwartek 12 X 2023r

1700 Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ żonę Krystynę Zielenską, rodziców Paulinę i Pawła Polczyk, Anastazję i Maksymiliana Zielenski, 6 szwagierek i 7 szwagrów.

Piątek 13 X 2023r – NMP Fatimskiej

1700Różaniec Fatimski ulicami. Msza szkolna: Za ++ Proboszczów naszej Parafii i dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 14 X 2023r

1730 Nabożeństwo Różańcowe. Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla żony i syna z okazji rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Niedziela 15 X 2023r – XXVIII Niedziela zwykła

730 – Za ++ męża Ernesta Skandy, Wiktorię i Franciszka Skandy, Helenę i Jana Winnickich, szwagrów Karola i Gotharda, ciocię Annę Hasa, Marię i Wilhelma Procel, Elżbietę i Antoniego Wieczorek, Marię i Joachima Kain, pokrewieństwo

900 Za ++ męża Wilhelma Grzechca, Justynę Popielarz, rodziców Zofię i Wiktora Krok, teściów Marię i Wiktora Grzechca, pokrewieństwo z obu stron, + kapłanów z naszej Parafii.

1030– Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla rodziny Skandy. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Nabożeństwo Różańcowe.

08 X 2023r – XXVII Niedziela zwykła

Wielu współczesnych biblistów dzieli Historię Zbawie­nia na trzy okresy. Ich zdaniem, pierwszy okres zaczął się w myśli bożej i za­kończył się stworzeniem świata. Drugi trwał od stworzenia świata do śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. A okres trzeci to ten, w którym my żyjemy: od wniebowstąpienia Pana do Jego powtórnego przyjścia na ziemię w majestacie i chwale. My żyjemy teraz w tym trzecim okresie i czekamy na przyjście Jezusa.
Dzisiejsza ewangelia, którą za chwilę usłyszymy w przypowieści o przewrot­nych dzierżawcach, jest ilustracją właśnie tej Historii Zbawienia człowieka. Aby dobrze tę Historię przeżyć, trzeba się na nią należycie przygotować. Trze­ba z wiarą i miłością podejść do niej, trzeba przeprosić Boga za swoje grzechy i dziękować Mu całym swoim życiem za Jego niepojętą miłość ku rodzajowi ludzkiemu.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Nabożeństwo Różańcowe.

Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 1700,w sobotę o godz. 1730.

W piątek o godz. 1700 Msza szkolna – zapraszam wszystkie dzieci. Po Mszy św. serdecznie zapraszam na Różaniec Fatimski i Procesję, która odbędzie się ulicami miejscowości. Rozpoczęcie i zakończenie w kościele o godz. 1730.

Od poniedziałku do czwartku po Mszach św. wieczornych można zamawiać Msze św. na rok 2024.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Grelak Grażyna, Mikuła Bożena, Taraszczuk Magdalena, Podolak Maria, Jendrysik Barbara, Malcherczyk Maria.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Na stoliku z gazetami są wyłożone kalendarze na rok przyszły w cenie 20 zł.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Rud Raciborskich odbędzie się 14 października, wyjazd o godz. 900, koszt 25 zł. Zapisy u p. Renaty Kostka i p. Lidii Kostka.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na wrzesień:
Za Synod