Udostępnij na:
Niedziela 01 X 2023r

730 – Za ++ rodziców Kazimierę i Wiktora Matras, Cecylię i Mieczysława Paździor, pokrewieństwo Matras i Paździor.

900 Za ++ męża Pawła w 4 rocznicę śmierci, siostrę Erykę, 2 braci, babcie, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030 Za ++ rodziców Ilzę i Franciszka Skandy, ojca Zygfryda Bombik, dziadków Skandy, Janoszka, Wloka i Bombik. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Niedzielne.

 

Poniedziałek 02 X 2023r – Aniołów Stróżów

1700Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ Piotra Stasiak, rodziców Adelajdę i Jerzego Meka, dziadków z obu stron.

Wtorek 03 X 2023r

1700  Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ ojca Alfonsa Cieśla, rodziców Marię i Pawła Zimoń, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Cieśla i Zimoń.

Środa 04 X 2023r – św. Franciszka

1700 Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ rodziców Klarę i Romana Musioł, rodzeństwo, dziadków Musioł i Buchwald.

Czwartek 05 X 2023r – św. Faustyny

1300 – Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji nowożeńców – Kamil Wacławczyk i Katarzyna Ostrowska.
1700 Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ Krystynę i Józefa Sikora, rodziców Dorotę i Karola Szczurek, Różę i Feliksa Sikora, brata i pokrewieństwo.

Piątek 06 X 2023r – I-szy Piątek

1700Nabożeństwo Różańcowe. Msza szkolna: Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Ireneusza Paluchiewicz z okazji 90 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Sobota 07 X 2023r – NMP Różańcowej

1730 Nabożeństwo Różańcowe. Do MB Różańcowej w intencji Róż Różańcowych naszej Parafii.

Niedziela 08 X 2023r – XXVII Niedziela zwykła

730 – Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Stanisława Duda, brata Ryszarda, dziadków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Małgorzaty Wacławczyk z okazji 85 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

1030– Do Bożej Opatrzności i MBNP z prośbą o zdrowie oraz z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji 25 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500Nabożeństwo Różańcowe.

01 X 2023r – XXVI Niedziela zwykła

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym sprawdzianem na­szego wewnętrznego życia jest miłość. Ale ta miłość nie może być słowna, ona musi być poparta naszymi czynami. Słusznie pisał św. Jan ewangelista w swoim pierwszym liście: Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale uczynkiem i praw­.
Dwaj synowie z dzisiejszej ewangelii, a szczególnie pierwszy, miłował swoje­go ojca słowem i językiem. Obiecywał wiele, ale niczego nie spełnił. Bóg jest także naszym ojcem, nie obiecujmy Mu wiele, ale swoim życiem pokażmy, że Go szczerze i serdecznie miłujemy.

Nasza dzisiejsza tu obecność jest jakimś dowodem naszej miłości do Boga. Trwajmy w niej wiernie spełniając wszystkie boże przykazania.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Nabożeństwo Różańcowe.

Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 1700,w sobotę o godz. 1730.

W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek różaniec o powołania, a w piątek różaniec połączony z uczczeniem NSPJ.

W piątek o godz. 1730 Msza szkolna – zapraszam wszystkie dzieci, po Mszy w kościele spotkanie klas II szkoły średniej przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

W sobotę od godz. 830 odwiedziny chorych.

W sobotę po Mszy św. zapraszam Róże Różańcowe oraz chętnych do wstąpienia do Żywego Różańca na spotkanie do Domu Parafialnego.

Od poniedziałku do czwartku po Mszach św. wieczornych można zamawiać Msze św. na rok 2024 – tylko intencje jubileuszowe i rocznicowe (za żywych) a od poniedziałku 9 X pozostałe.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Sikora Monika, Knopik Gabriela, Kamińska Katarzyna, Ziaja Elżbieta, Pilny Lidia, Latoska Sylwia.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii a dziś jeszcze przed kościołem zbiórka na potrzeby CARITAS.

Na stoliku z gazetami są wyłożone kalendarze na rok przyszły w cenie 20 zł.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Rud Raciborskich odbędzie się 14 października, wyjazd o godz. 900, koszt 25 zł. Zapisy u p. Renaty Kostka i p. Lidii Kostka.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na wrzesień:
Za Synod