Udostępnij na:
Niedziela 17 IX 2023r

730 – Za ++ męża Tadeusza Wichary, ojca Rajmunda, brata Piotra Wichary, rodziców Eleonorę i Stanisława Stanek, szwagrów Mariana Pawlik, Krystiana Bodynek, dziadków z obu stron, pokrewieństwo Wichary i Stanek.

900 Za ++ Jerzego Maselli, rodziców Maselli, Golombek, rodzeństwo, wnuczkę Monikę, 2 bratowe, dziadków z obu stron, Dorotę i Klausa Blachut, + kapłanów, dusze w czyśćcu.

1030 – Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Pawła Gajdzik, jego rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Niedzielne.

 

Poniedziałek 18 IX 2023r – św. Stanisława Kostki

1800 – Za ++ Marię Sonnek, wnuka Pawła Bil, rodziców, teściów, + z rodzin Sonnek, Sopa, Cebula, Powrósło i Kandziora.

Wtorek 19 IX 2023r

1800  Za ++ rodziców Łucję i Helmuta Kranc, Joannę Krzykowską i pokrewieństwo.

Środa 20 IX 2023r – św. Męczenników Koreańskich

1800 Za ++ rodziców, dziadków, siostrzenicę, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 21 IX 2023r – św. Mateusza

1800 Za ++ męża Ewalda Kudlek, syna Stefana, teściów Emila i Gertrudę, rodziców Henryka i Otylię, Martę i Jana Janoszka, szwagierki, szwagrów, Ernesta Iwan, Maksymiliana Gmyrek, + z rodzin Kudlek, Richter, dusze opuszczone.

Piątek 22 IX 2023r

1800Msza szkolna: Za + Rajnholda Latoska (od rodziny Sałańskich).

Sobota 23 IX 2023r

1800 Za ++ matkę i żonę Irenę Olechno, dziadka Tadeusza, ciocię Marię, wujka Henryka, Gertrudę Lazar, Magdalenę Kozioł, + z rodzin Olechno, Patycki, Kwiatek, Kaczmarczyk, Czarnota, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 24 IX 2023r – XXV Niedziela zwykła

730 – Za ++ rodziców Henryka i Hildegardę, pokrewieństwo, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.

900 Za ++ męża Piotra Kuć, jego rodziców Apolonię i Michała Kuć, Marię i Wawrzyńca Jaszowskich, + z rodzin Lewiński, Krzyżyk, Szyguła.

1030 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne plony. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Niedzielne.

17 IX 2023r – XXIV Niedziela zwykła

Pismo św. jest księgą, która mówi prawdę o Bogu i praw­dę o człowieku. Bóg jest miłością i miłosierdziem – to prawda o Bogu. Czło­wiek potrzebuje miłości i miłosierdzia – to prawda o człowieku.
Dzisiejsze czytania mszalne, szczególnie ewangelia, prezentują nam obraz Boga, który z miłości przebacza. Wszyscy potrzebujemy przebaczenia. Jedni więcej, drudzy mniej. A zatem przebaczenie jest zawsze aktualne.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Nieszpory niedzielne.

W piątek o godz. 1800 Msza szkolna – zapraszam wszystkie dzieci, po Mszy w kościele spotkanie klas II szkoły średniej przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę chcemy podziękować Panu Bogu za zebrane plony – będziemy obchodzili nasze Parafialne Dożynki, z uroczystą Sumą o godz. 1030. W tym roku proszę o przygotowanie kościoła na Uroczystość Dożynkową mieszkańców Jasiony.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Kaminiorz Renata, Janoszka Simona, Rusek Małgorzata, Pielorz Justyna, Segeth Urszula, Bombik Joanna.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Rud Raciborskich odbędzie się 14 października, wyjazd o godz. 900, koszt 25 zł. Zapisy u p. Renaty Kostka i p. Lidii Kostka.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na wrzesień:
Za ludzi żyjących na marginesie.