Udostępnij na:
Niedziela 03 IX 2023r

730 – Za ++ Alfreda Ulfik, jego rodziców Marię i Teodora, Martę, Stanisława i Hildegardę Dziambor, Różę i Józefa Wloka, Hildegardę, Helmuta, Dawida i Pawła Janoszka, pokrewieństwo, + kapłanów.

900 Za ++ męża Jerzego Gajowski w 3 rocznicę śmierci, rodziców Jadwigę i Konrada Gajowski, braci, siostrę, rodziców Marię i Izydora Skandy, brata, Franciszka i Ilzę Skandy, pokrewieństwo Gajowski, Skandy i Larysz.

1030  Za ++ rodziców Annę i Wilhelma Torschmidt, rodziców Klarę i Walentego Szczurek, brata Zygfryda, Martę i Stanisława, Adolfa i Urszulę Torschmidt, Mariana i Elżbietę Schabowicz, Eryka Kaminiorz, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

 

Poniedziałek 04 IX 2023r

800 – Do Bożej Opatrzności i NMP Nieustającej Pomocy w intencji dzieci, rodziców i pracowników szkoły z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego.

Wtorek 05 IX 2023r

1800  Za ++ rodziców Różę i Józefa Feber, babcię Gertrudę Samol i pokrewieństwo.

Środa 06 IX 2023r`

1800 Za ++ rodziców Józefa i Helenę Latoska, ojca Józefa Pierszalik, dziadków, Helmuta Pilny, pokrewieństwo, + Kapłanów, dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 07 IX 2023r

1800 Za ++ rodziców Teresę i Brunona Birkner, Marię i Jana Dziambor, szwagrów Henryka Janota i Ernesta Helios, dziadków Birkner, Dziambor, Wypadlok, Jaworek, + kapłanów, pokrewieństwo z obu stron.

Piątek 08 IX 2023r – Narodzenie NMP

1800 – Za ++ męża Ernesta Helios, rodziców, teściów, szwagra Jerzego, dziadków i pokrewieństwo.

Sobota 09 IX 2023r

1800 – Za ++ Krystynę Polczyk, pokrewieństwo Polczyk i Solich.

Niedziela 10 IX 2023r – Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP

730 – Za ++ brata Andrzeja, bratową Grażynę w rocznicę śmierci, rodziców Lucynę i Eugeniusza, braci Zbigniewa i Czesława, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Za ++ rodziców Teresę i Leonarda Majnusz.

1100 Suma Odpustowa w intencji Parafian. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Nieszpory Maryjne.

03 IX 2023r – XXII Niedziela zwykła

Zgromadzeni na Eucharystii mamy uświadomić sobie jak często grozi nam ludzkie myślenie o sprawach Bożych. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje takie myślenie św. Piotra, który nie potrafi przyjąć nauki Chrystusa o krzyżu, cierpieniu i śmierci. Nie można być uczniem Chrystusa, nie naśladując Go w niesieniu krzyża. „Zaprzeć się samego siebie” … „brać krzyż” – to coś więcej niż tylko pogodzić się z życiowymi trudnościami, takimi jak choroba, cierpienie czy kłopoty w pracy lub w rodzinie. „Brać krzyż” oznacza czynny udział w trosce Chrystusa o zbawienie świata oraz uczenie się Bożego sposobu myślenia i wartościowania.

Jutro w poniedziałek rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego Mszą św. o godz. 800. Serdecznie zapraszam.

W piątek przypada Święto Narodzenia NMP po Mszy św. poświęcenie ziarna.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. W sobotę od godz. 1700.

W przyszłą niedzielę przypada w naszym kościele Uroczystość Odpustowa ku czci Narodzenia NMP z Sumą Odpustową o godz. 1100.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Wloka Adrianna, Kapica Ewelina, Wojnar Barbara, Kryszewska Oliwia, Musioł Iwona, Ziaja Barbara.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na wrzesień:

 

Wolne intencje:

  • 08 XII o godz. 800
  • 24 XII o godz. 730
  • 29 XII o godz. 800
  • 31 XII o godz. 730