Udostępnij na:
Niedziela 27 VIII 2023r

730 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze, o opiekę i zdrowie dla rodziny.

900 Za ++ Elżbietę i Emanuela Janoszka, ich syna Andrzeja, dziadków, pokrewieństwo, dusze opuszczone.

1030  Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Gabriela Biela, jego rodziców i chrzestnych. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

 

Poniedziałek 28 VIII 2023r – św. Augystana

1700 Za + Jerzego Kaszuba w 30 dniu po śmierci.
1800 – Za ++ ojca Alfreda Ulfik, jego siostry Hildegardę i Różę, ich mężów, Hildegardę Dziambor, teściów Marię i Franciszka Rusek, Dawida Janoszka, dziadków Dziambor i Ulfik.

Wtorek 29 VIII 2023r – męczeństwo Jana Chrzciela

1800  Za ++ rodziców Łucję i Eryka Jaworek, ojca Ignacego Serafiniak, dziadków Jaworek, Musioł, Serafiniak, Jasiński, szwagra Waldemara, ciocię Czesię i pokrewieństwo.

Środa 30 VIII 2023r`

1700 – Za + Andrzeja Mann w 30 dniu po śmierci.
1800 – Za ++ rodziców Barbarę i Herberta Jaworek, Adama i Elżbietę Szczudło, dziadków, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 31 VIII 2023r

1200 – Do Bożej Opatrzności i MBNP w intencji nowożeńców Kamil Kamiński i Agata Zielenska.
1800 Za ++ rodziców Elżbietę i Gerarda Adamiok, matkę Gertrudę Adamiok, Marię Gołębiowską i Helenę Pogodzińską.

Piątek 01 IX 2023r – Pierwszy piątek miesiąca

1800 – Za ++ siostrę Urszulę, brata Jana, rodziców Edwarda i Helenę Dziemiela, Małgorzatę i Józefa Jaworek, dziadków, pokrewieństwo, + kapłanów, dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota 02 IX 2023r – Pierwsza sobota miesiąca

1800 Za ++ męża Piotra Bombik, Elżbietę i Jerzego Bombik, Tomasza Skandy, brata Bernarda, szwagierkę Urszulę, szwagrów Gintra i Henryka, pokrewieństwo z obu stron.

Niedziela 03 IX 2023r – XXII Niedziela zwykła

730 – Za ++ Alfreda Ulfik, jego rodziców Marię i Teodora, Martę, Stanisława i Hildegardę Dziambor, Różę i Józefa Wloka, Hildegardę, Helmuta, Dawida i Pawła Janoszka, pokrewieństwo, + kapłanów.

900 Za ++ męża Jerzego Gajowski w 3 rocznicę śmierci, rodziców Jadwigę i Konrada Gajowski, braci, siostrę, rodziców Marię i Izydora Skandy, brata, Franciszka i Ilzę Skandy, pokrewieństwo Gajowski, Skandy i Larysz.

1030  Za ++ rodziców Annę i Wilhelma Torschmidt, rodziców Klarę i Walentego Szczurek, brata Zygfryda, Martę i Stanisława, Adolfa i Urszulę Torschmidt, Mariana i Elżbietę Schabowicz, Eryka Kaminiorz, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

27 VIII 2023r – XXI Niedziela zwykła

Zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii Jezus Chrystus pyta podobnie jak swoich uczniów w dzisiejszej Ewangelii: „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Gdy św. Piotr odpowiedział Chrystusowi w imieniu wszystkich uczniów na to niełatwe pytanie, nie tylko wybawił ich z kłopotu, ale równocześnie zmusił do refleksji, wskazał im drogę, rzucił światło, pomógł i pouczył. Podobnie Piotr naszych czasów Papież Franciszek czyni to samo. Tylko czy potrafimy z tej pomocy i pouczeń z wiarą skorzystać? Prośmy w czasie tej Eucharystii, abyśmy zawsze potrafili realizować w naszym życiu wszystkie pouczenia Chrystusa zawarte w Ewangelii oraz te, które kieruje do nas przez Kościół i Papieża.

W tym tygodniu przypada I-szy Piątek i Sobota miesiąca. W piątek po Mszy św. Nabożeństwo do NSPJ.

W sobotę odwiedziny chorych od 830.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Janoszka Anna, Tobiasz Iwona, Malcherczyk Emilia, Broja Krystyna, Skandy Kornelia, Janoszka Elżbieta.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na sierpień:
Za ludzi żyjących na marginesie.

 

Wolne intencje:

  • 08 XII o godz. 800
  • 24 XII o godz. 730
  • 29 XII o godz. 800
  • 31 XII o godz. 730