Udostępnij na:
Niedziela 13 VIII 2023r

730 – Za ++ matkę Lucynę w rocznicę śmierci, ojca Eugeniusza, braci Zbigniewa, Andrzeja i Czesława, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

900 Za ++ rodziców Helenę i Jerzego Muc, Zygfryda Bucher, + z rodzin Muc, Bucher, Musioł, Kraśnianka i Zielenski.

1030  Za ++ ojca Pawła Janoszka, teściów Dorotę i Karola Szczurek, szwagra Teodora, Krystynę i Józefa Sikora, dziadków i pokrewieństwo. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500 – Różaniec Fatimski i procesja.

 

Poniedziałek 14 VIII 2023r – św. Maksymiliana

1800 – Za ++ Gerarda Zientek, jego rodziców, siostry Agnieszkę i Różę, Martę, Pawła i Zofię Minkowski, Wilhelma Szostok, Bertę i Jana Stolot, pokrewieństwo.

Wtorek 15 VIII 2023r – Wniebowzięcie NMP

730 – Za ++ Katarzynę Moczygemba, męża Alojzego, ich syna Alfonsa, Johana i Otylię Piszka, Jadwigę i Wincentego Mandla, siostrę Marię, szwagra Bertholda, dziadków z rodzin Moczygemba i Ciesinger.
900 – Za ++ męża Zygfryda Szczurek, jego rodziców, teściów, 2 braci, 3 szwagrów, szwagierkę, brata, pokrewieństwo z obu stron, + kapłanów, którzy pracowali w naszej Parafii.
1030 – Za ++ rodziców Engelberta i Erykę, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

Środa 16 VIII 2023r`

1800 Za ++ Małgorzatę Przybycin, jej męża, rodziców i rodzeństwo.

Czwartek 17 VIII 2023r – św. Jacka

1800 – Za + Helenę Kupka (od ul. Strażackiej).

Piątek 18 VIII 2023r

1800 – Za ++ dziadków Józefa i Urszulę Kranc, Jerzego i Reginę Janoszka, Teresę i Antoniego Sonsala, Gertrudę i Alojzego Knopek, chrzestnego Gintra Janoszka.

Sobota 19 VIII 2023r

1800 – Za ++ Amalię i Mariana Naliński, Gertrudę i Wilhelma Gruszka.

Niedziela 20 VIII 2023r – XX Niedziela zwykła

730 – Za ++ brata Zbigniewa w 1 rocznicę śmierci, rodziców Lucynę i Eugeniusza, braci Andrzeja i Czesława, pokrewieństwo, dusze w czyśćcu cierpiące.​

900 Za ++ syna Adama Gajdzik i + z rodziny.

1030  Za ++ męża Zygfryda Bombik, jego rodziców i teściów.​ (Transmisja na kanałach społecznościowych)

06 VIII 2023r – Przemieniene Pańskie

W dzisiejszą niedzielę zgromadzeni na Eucharystii usłyszymy o próbie wiary, której został poddany Piotr Apostoł. Widząc Chrystusa kroczącego po jeziorze chciał wyjść do Niego i dopóki nie zwątpił, szedł po wodzie. Kiedy jednak zerwał się wicher, zwątpił i tonąc zaczął wzywać pomocy. Chrystus podał mu rękę i wybawił od grożącego niebezpieczeństwa. Każdy człowiek niejednokrotnie przeżywa różne sytuacje, które są dla niego próbą wiary. Choroba, cierpienie, nieszczęście, krzywda, niesprawiedliwość, trudne decyzje życiowe są dla wielu ludzi próbą wiary i zawierzenia Bogu. Wtedy powinniśmy za św. Piotrem wołać: „Panie ratuj!”. Chrystus udzieli pomocy, bo pragnie doprowadzić wszystkich ludzi do zbawienia. Prośmy w czasie Eucharystii o łaskę całkowitego zawierzenia Bogu szczególnie w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszam na Różaniec Fatimski i procesję o godz. 1500.

We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to święto nakazane, w tym dniu mamy takie same obowiązki jak w niedzielę. (Suma o godz. 1030 będzie transmitowana).

Na stoliku z gazetami są kalendarze na rok przyszły (2024) w cenie 10 zł.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Knopek Nina, Krawczyk Izabela, Wnęk Zofia, Woźniak Ewa, Dziambor Halina, Helios Irena.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w Uroczystość Wniebowzięcia NMP i w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na sierpień:
Za światowe dni młodzieży.

 

Wolne intencje:

  • 08 XII o godz. 800
  • 24 XII o godz. 730
  • 29 XII o godz. 800
  • 31 XII o godz. 730
  • 31 XII o godz. 900