Udostępnij na:
Niedziela 30 VII 2023r

730 – Za ++ Marię i Antoniego Sonnek, ich rodziców, rodzeństwo, szwagra Alojzego Sikora, Weronikę i Romana Szczurek, Marylę i Tadeusza Kamińskich, + z rodzin Gajdzik, Sonnek i Kamiński.

900 Do Gotharda Skandy w rocznicę śmierci, Wiktorię i Franciszka Skandy, Marka Nowak, brata Ernesta, pokrewieństwo Skandy, Krok, Borsych.

1030  Do Bożej Opatrzności i MBNP przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

 

Poniedziałek 31 VII 2023r – św. Ignacego z Loyoli

1800 Za ++ matkę Agnieszkę, ojca Alfreda, dziadków, pokrewieństwo i dusze opuszczone.

Wtorek 01 VIII 2023r – św. Alfonsa Liguori

1800 – Za ++ męża Rajnholda Kostka, syna Marka, teścia Józefa Kostka, rodziców Helenę i Joachima Dramski, pokrewieństwo.

Środa 02 VIII 2023r

1800 Za + ks. Ludwika Zettelmann w rocznicę śmierci.

Czwartek 03 VIII 2023r – I-szy Czwartek

1800 – Za ++ rodziców Elfrydę i Franciszka Joniec, Lidię i Bronisława Podolak, pokrewieństwo z rodzin Podolak, Joniec, Janoszka i Zieleński.

Piątek 04 VIII 2023r – św. Jana Marii Vianneya, I-szy Piątek

1800 – Za ++ siostrę Elżbietę Krok w rocznicę śmierci, jej męża Józefa, pokrewieństwo Krok.

Sobota 05 VIII 2023r – I-sza Sobota

1800 – Za ++ rodziców Krystynę i Jana Janoszka, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Niedziela 06 VIII 2023r – Przemienienie Pańskie

730 – Za + męża Herberta Wacławczyk w 20 rocznicę śmierci.

900 Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Sylwii z okazji 40 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

1030  Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Elfrydy Szczurek z okazji 80 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

30 VII 2023r – XVII Niedziela zwykła

Uczestnicząc w niedzielnej Eucharystii usłyszymy Boże pouczenia skierowane do nas dzisiaj w liturgii słowa. W I czytaniu król Salomon prosi Boga o mądrość i prośba jego zostaje spełniona. W II czytaniu św. Paweł przypomina nam, że Bóg współdziała we wszystkim z tymi, którzy Go szukają i wypełniają wolę Bożą. Natomiast w Ewangelii Chrystus poucza, że największym skarbem dla każdego człowieka jest Królestwo Niebieskie, które zdobywa się świętością życia. W ostatnią niedzielę lipca tradycyjnie czcimy św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Przez jego wstawiennictwo prośmy dzisiaj Boga o błogosławieństwo dla kierowców oraz łaskę bezpiecznej i szczęśliwej jazdy dla wszystkich poruszających się po naszych drogach.

W okresie wakacyjnym, tak jak w ubiegłym roku, nie będzie Nieszporów.

W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. Nabożeństwo o powołania a w piątek Nabożeństwo do NSPJ.

W sobotę od godziny 830 odwiedziny chorych.

Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800następując panie: Krzyżyk Maria, Cymbała Martyna, Buczny Mirosława, Polczyk Iwona, Bagrowska Maria, Sikora Marlena.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

Życzę wszystkim, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień były opromienione Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na lipiec:
Aby katolicy stawiali w centrum swego życia celebrowanie Eucharystii.

 

Wolne intencje:

  • 08 XII o godz. 800
  • 24 XII o godz. 730
  • 25 XII o godz. 1030
  • 27 XII o godz. 800
  • 29 XII o godz. 800
  • 31 XII o godz. 730
  • 31 XII o godz. 900