Udostępnij na:
Niedziela 23 X 2022r

730 – Za ++ rodziców Tomasza i Różę Skandy, Ryszarda Szendzielorz, Bernarda Skandy, Piotra Bombik, Macieja Stiler, pokrewieństwo i dusze opuszczone.

900 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji urodzin.

1030 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Gerarda Wacławczyk z okazji 60 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny. (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500  Nabożeństwo Różańcowe.

Poniedziałek 24 X 2022r​

1700Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ matkę Kazimierę Żuraw, rodziców Elfrydę i Jerzego, siostrę Lidię, brata Stefana Broja i pokrewieństwo.

Wtorek 25 X 2022r

1700Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ Alfreda Ulfik, jego rodziców Marię i Teodora, Martę i Stanisława Dziambor, Różę i Józefa Wloka, Helmuta, Hildegardę i Dawida Janoszka, + kapłanów.​

Środa 26 X 2022r

1700 Nabożeństwo Różańcowe. Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Grażyny Maselli z okazji 50 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Czwartek 27 X 2022r

1700 Nabożeństwo Różańcowe. Za ++ rodziców Franciszkę i Józefa Ziaja, Marię i Eryka Langer i dziadków.​

Piątek 28 X 2022r – św. Szymona i Judy Tadeusza

1700Nabożeństwo Różańcowe. Msza szkolna:​ Za ++ siostrę Stefanię, brata Waldemara, rodziców Hildegardę i Jana Pigula, Łucję i Pawła Hoim, siostrę Elżbietę, Alicję Tkacz, dziadków, pokrewieństwo Pigula, Grzechca, Hoim, Zielenski i + kapłanów.

Sobota 29 X 2022r

1730 – Nabożeństwo Różańcowe. Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze dla Karoliny Dworaczek z okazji 18 rocznicy urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Niedziela 30 X 2022r

730 – Za ++ męża Piotra Bombik, rodziców Elżbietę i Jerzego Bombik, Różę i Tomasza Skandy, brata Bernarda, Urszulę i Henryka Chromik, Gintra Pigula, dziadków i pokrewieństwo.​

900 – Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji 35 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.​

1030 – Za Parafian (Transmisja na kanałach społecznościowych)

1500  Nabożeństwo Różańcowe.

23 X 2022r – XXX Niedziela zwykła

Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam również dwa typy ludzi. Faryzeusz, surowy i na pozór bardzo pobożny Izraelita, i celnik, wzgardzony poborca podatkowy. W rze­czywistości reprezentowali oni pyszną zarozumiałość i pokorną skru­chę. Faryzeusz, pewny siebie, właściwie nie modli się, tylko się chwali, pragnie zadziwić Boga swymi pozornie dobrymi czynami. Celnik, świadomy swojej nędzy, nie podnosi nawet oczu ku niebu. Przyszedł przed oblicze Boże z brzemieniem grzechów i pragnie tylko tego, by się od nich uwolnić. Jego modlitwa to tylko sześć słów: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!”. Chrystus przekonuje nas, że jest to najpiękniejsza pieśń ludzkiej duszy, melodia, której Bóg zawsze chętnie słucha.

Dzisiaj zapraszam o godz. 1500 na Nabożeństwo Różańcowe.

Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 1700,w sobotę o godz. 1730.

W piątek o godz. 1700 Msza szkolna. Zapraszam wszystkie dzieci.

W tygodniu po Mszach św. wieczornych można zamawiać Msze św. na rok przyszły – 2023.

Z tyłu kościoła są do nabycia znicze Caritasu rozprowadzane z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych w cenie 3 zł.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych pomyślmy wcześniej o spowiedzi, aby zyskać odpust dla zmarłych. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Nabożeństwem Różańcowym.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800: Paździor Kornelia, Paździor Irena, Nowak Gabriela, Sepioło Joanna, Profus Milena, Kraśniaka Agata.

Za złożone dzisiaj ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Dziś jeszcze przed kościołem zbiórka na potrzeby Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia.

Wszystkim życzę, aby dzisiejsza niedziela i cały nadchodzący tydzień był opromieniony Bożym błogosławieństwem, radością i prawdziwym pokojem serca.

Transmisja Mszy św. z naszej Parafii w każdą niedzielę o godz. 1030

Intencje modlitwy różańcowej na październik:
Aby Kościół wierny Ewangelii i odważny w głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości.