Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.03.2020

Intencje Mszy Świętych 29.03-05.04.2020

V Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020 r.

Za ++ rodziców Elżbietę i Jerzego Bombik, Różę i Tomasza Skandy, Bernarda Skandy, Urszulę i Henryka Chromik, dziadków i pokrewieństwo.

Za ++ męża Jana Wojakowskiego w rocznicę śmierci, rodziców, teściów, brata Czesława, siostrę Janinę, bratanicę Dorotę, szwagierkę Krystynę, 4 szwagrów, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Za ++ dziadków Annę i Romana Janoszka, ich dzieci, męża Pawła, siostrę Erykę, pokrewieństwo Janoszka, Osmann i Bujara.

Poniedziałek 30 III 2020 r.

Za + Annę Pruchnik w 30 dniu po śmierci.

Wtorek 31 III 2020 r.

Za ++ rodziców Marię i Huberta Sonnek, Annę i Gintra Łupież, braci Marka i Roberta, ciocię, Elżbietę i Anzelma Cebula, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 1 IV 2020 r.

Za ++ ojca Eryka Kaminiorz, jego rodziców i rodzeństwo, rodziców Małgorzatę i Stanisława Knopik, dziadków Ledwoń, Knopik, Hajda, wujka Romana Sitko, chrzestnych Rudolfa i Jana, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek 2 IV 2020 r.

Za ++ syna Marka Kostka, męża Rajnholda, teścia Józefa Kostka, ojca Joachima Dramski i pokrewieństwo.

Piątek 3 IV 2020 r.

Za ++ Klarę i Erazma Bombik, rodziców, rodzeństwo, Artura Owcorz, + z rodzin Bombik, Ulfik, Grzechca, Gwóźdź i + kapłanów.

Sobota 4 IV 2020 r.

Za ++ męża Józefa Kostka, Rajnholda i Marka Kostka, rodziców, teściów i pokrewieństwo.

Niedziela Palmowa – 5 IV 2020 r.

Za + ks. Jana Niedzielskiego.

Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze z okazji urodzin i o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

Za ++ Marylę i Tadeusza Kamińskich, ich rodziców, braci Macieja i Andrzeja, bratowe Urszulę i Jolantę, Marię i Antoniego Sonnek, Alojzego Sikora, + z rodzin Szczurek i Gajdzik.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 29 III 2020 r.

Zgromadzonych na Eucharystii w 5 Niedzielę Wielkiego Postu poprzez cud wskrzeszenia Łazarza opisany w dzisiejszej Ewangelii Jezus Chrystus zapewnia, że ma moc przywrócić życie umarłym. Tylko On będąc Panem życia i śmierci daje nam nadzieję zwycięstwa nad śmiercią i nowego życia, gdy wyraźnie stwierdza: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto wierzy we mnie, choćby i umarł żyć będzie”. Potrzeba jednak, abyśmy tak jak Łazarz żyli w przyjaźni z Chrystusem ufnie oczekując wypełnienia się Jego obietnic. Prośmy w czasie dzisiejszej Eucharystii o mocną wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne, a także łaskę życia w przyjaźni z Chrystusem na każdy dzień.

W związku z decyzją Ks. Biskupa Jana Kopca od soboty 14 III do odwołania wszystkie Msze są odprawiane bez udziału wiernych oraz innych osób posługujących. Intencje będą odprawiane tak jak zostały przyjęte na poszczególne dni (ale bez podania godziny) według w/w spisu. Kościół jest otwarty przez cały dzień w tygodniu do 1730 w niedzielę do 1530.

Okazja do spowiedzi będzie codziennie od 1700 – 1730 a w niedzielę od 1500 – 1530.

Bardzo proszę o udział w Mszach Św. transmitowanych przez telewizję. Z naszego kościoła Msza będzie transmitowana przez internet w niedzielę o godz. 1000. Bardzo proszę, aby w tym czasie nikt nie przychodził do kościoła. Uczestnicząc w takiej Mszy św. zostawmy wszystkie inne czynności. W przyszłą niedzielę w czasie transmisji poświęcenie palm. Nie przynosimy ich do kościoła.

Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się
z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową, którą można przyjąć posługując się następującą modlitwą: Jezu mój, wierzę, że jesteś obecny w Najświętszym Sakramencie. Miłuję Cię nade wszystko i pragnę zjednoczyć się z Tobą w mojej duszy. Ponieważ teraz nie mogę Cię przyjąć sakramentalnie, przyjdź przynajmniej duchowo do mego serca. Jednoczę się z Tobą jakbyś rzeczywiście był we mnie obecny, oddaję Ci się zupełnie i proszę gorąco: nie dozwól, abym kiedykolwiek oddalił się od Ciebie. Amen.

Nie będzie spowiedzi przed świętami!!! Zostanie ona zorganizowana w późniejszym czasie.

Dziękuję paniom za sprzątanie kościoła i proszę do sprzątania w sobotę na godz. 800 następujące panie: Wróbel Agnieszka, Dziambor Krystyna, Skandy Joanna, Skandy Gizela, Kolasa Joanna.

Z tyłu kościoła Bendą wystawione świece wielkanocne CARITAS. W tygodniu (od poniedziałku godz. 900) można podjechać i nabyć. Duże ozdobne w cenie 8 zł. i małe „Paschaliki” w cenie 3 zł. Pieniądze proszę wrzucić do skarbonki „Ofiara na kościół”. Proszę równocześnie pilnować by w kościele nie był równocześnie więcej niż 5 osób.

Wszystkim życzę błogosławionego, pełnego pokoju i radości przeżycia dzisiejszej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.

 

Comments

comments